Uczniowie z Goczałkowa triumfowali w PEGAZIKU

 

27 lutego 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyły się gminne eliminacje XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. W tym roku na scenie ponad 30 uczestników wygłosiło utwory literackie w dwóch kategoriach wiekowych, popularyzując piękno języka ojczystego.

Dumą i radością napawa nas fakt, że uczniowie PSP w Goczałkowie przeszli pomyślnie pierwszy etap konkursu i wyrecytowali sukces. Z ich ust wybrzmiały poezja i proza znanych autorów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Danuty Wawiłow, Sławomira Mrożka czy Ewy Nowak. Recytatorzy pokonali tremę, doskonale poradzili sobie z repertuarem, czym zachwycili słuchaczy i zdobyli uznanie komisji konkursowej, zajmując:

  • w kategorii młodsi – I miejsce Zuzanna Głąb
  • w kategorii starsi –   I miejsce Amelia Kostyk
                                     II miejsce Jagoda Piekarska
                                     Wyróżnienie Janusz Hołówka

Zwycięzcy wystartują w eliminacjach powiatowych, gdzie będą mieli szansę zawalczyć o udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kłodzkim Ośrodku Kultury w kwietniu br.

Młodym adeptom sztuki żywego słowa gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu  artystycznych zmagań.   Click to listen highlighted text!  Uczniowie z Goczałkowa triumfowali w PEGAZIKU   27 lutego 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie odbyły się gminne eliminacje XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. W tym roku na scenie ponad 30 uczestników wygłosiło utwory literackie w dwóch kategoriach wiekowych, popularyzując piękno języka ojczystego. Dumą i radością napawa nas fakt, że uczniowie PSP w Goczałkowie przeszli pomyślnie pierwszy etap konkursu i wyrecytowali sukces. Z ich ust wybrzmiały poezja i proza znanych autorów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Danuty Wawiłow, Sławomira Mrożka czy Ewy Nowak. Recytatorzy pokonali tremę, doskonale poradzili sobie z repertuarem, czym zachwycili słuchaczy i zdobyli uznanie komisji konkursowej, zajmując: w kategorii młodsi – I miejsce Zuzanna Głąb w kategorii starsi –   I miejsce Amelia Kostyk                                 II miejsce Jagoda Piekarska                                 Wyróżnienie Janusz Hołówka Zwycięzcy wystartują w eliminacjach powiatowych, gdzie będą mieli szansę zawalczyć o udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Kłodzkim Ośrodku Kultury w kwietniu br. Młodym adeptom sztuki żywego słowa gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu  artystycznych zmagań. Powered By GSpeech

 

ozio_gallery_nano