DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W GOCZAŁKOWIE

 

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie w  dniach 18-22 lutego 2019 r. odbyły się obchody "Dnia Bezpiecznego Internetu",  który miał na celu: uwrażliwienie uczniów na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, uwrażliwienie młodych ludzi na problem obrażania w internecie, zapoznanie z pojęciami hejt i mowa nienawiści oraz zaprezentowanie metod radzenia sobie z internetowym hejtem. poznanie sposobów reagowania na niebezpieczeństwa internetowe, doskonalenie umiejętności poszukiwania rozwiązań w przypadku zetknięcia się z zagrożeniem w sieci, podniesienie wiedzy uczniów na temat możliwych konsekwencji cyberprzemocy dla jej sprawców i ofiar.

Dla osiągnięcia w/w celów nauczyciele zostali zaznajomieni ze scenariuszami zajęć oraz pomocami dostępnymi na platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Na godzinach z wychowawcą uczniowie zrealizowali następujące tematy:

 •  Klasa 4 – "Owce w sieci"
 •  Klasa 5, 6  – "Lekcja bezpieczeństwa"
 •  Klasa 7, 8, - "Gdzie jest Mimi"
 •  Klasa 3 gimnazjum – "Gdzie jest Mimi".

Na lekcjach informatyki realizowane były tematy:

 •  Oddział zerowy - "Necio"
 •  Klasa 1 – "Necio"
 •  Klasa 2 – "Owce w sieci"
 •  Klasa 3 – "Sieciaki.pl – Misja bezpieczny Internet"
 •  Klasa 4 – "Sieciaki.pl – Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu"
 •  Klasa 5, 6 – "Internet bez hejtu"
 •  Klasa 7, 8 – "Dzień z życia"
 •  Klasa 3 gimnazjum – "Dzień z życia"

Na zebraniach z rodzicami przeprowadzono pedagogizację w oparciu o broszurę "Bezpiecznie Tu i Tam" oraz "Jak rodzice mogą chronić dzieci w Internecie" przygotowane przez Fundację Orange.

W dniu 26.02.2019 r. odbył się apel podsumowujący obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, na którym uczniowie klasy 7 przedstawili dwie inscenizacje: "XXI wiek" oraz "Internetowy przyjaciel".

 

                                                                                                             Wojtek Firkowicz   Click to listen highlighted text! DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W GOCZAŁKOWIE   W Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie w  dniach 18-22 lutego 2019 r. odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu,  który miał na celu: uwrażliwienie uczniów na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, uwrażliwienie młodych ludzi na problem obrażania w internecie, zapoznanie z pojęciami hejt i mowa nienawiści oraz zaprezentowanie metod radzenia sobie z internetowym hejtem. poznanie sposobów reagowania na niebezpieczeństwa internetowe, doskonalenie umiejętności poszukiwania rozwiązań w przypadku zetknięcia się z zagrożeniem w sieci, podniesienie wiedzy uczniów na temat możliwych konsekwencji cyberprzemocy dla jej sprawców i ofiar. Dla osiągnięcia w/w celów nauczyciele zostali zaznajomieni ze scenariuszami zajęć oraz pomocami dostępnymi na platformie edukacyjnej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Na godzinach z wychowawcą uczniowie zrealizowali następujące tematy:  Klasa 4 – Owce w sieci  Klasa 5, 6  – Lekcja bezpieczeństwa  Klasa 7, 8, - Gdzie jest Mimi  Klasa 3 gimnazjum – Gdzie jest Mimi. Na lekcjach informatyki realizowane były tematy:  Oddział zerowy - Necio  Klasa 1 – Necio  Klasa 2 – Owce w sieci  Klasa 3 – Sieciaki.pl – Misja bezpieczny Internet  Klasa 4 – Sieciaki.pl – Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu  Klasa 5, 6 – Internet bez hejtu  Klasa 7, 8 – Dzień z życia  Klasa 3 gimnazjum – Dzień z życia Na zebraniach z rodzicami przeprowadzono pedagogizację w oparciu o broszurę Bezpiecznie Tu i Tam oraz Jak rodzice mogą chronić dzieci w Internecie przygotowane przez Fundację Orange. W dniu 26.02.2019 r. odbył się apel podsumowujący obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, na którym uczniowie klasy 7 przedstawili dwie inscenizacje: XXI wiek oraz Internetowy przyjaciel.                                                                                                                Wojtek Firkowicz Powered By GSpeech

 

ozio_gallery_nano