Eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik

 

Za nami dwudniowe artystyczne zmagania w powiatowych eliminacjach XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Tradycyjnie przesłuchania miały miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury. 14 marca w kategorii młodsi w szranki stanęli uczniowie klas IV-VI, natomiast 15 marca w kategorii starsi o awans do eliminacji wojewódzkich konkurowali między sobą uczniowie klas VII-VIII i gimnazjaliści. Na scenie własne interpretacje wierszy i fragmentów prozy zaprezentowało prawie 50 recytatorów z całego powiatu świdnickiego. Poziom występów młodych artystów był niezwykle wysoki i wyrównany, a rywalizacja bardzo emocjonująca.

Zwyciężczynie eliminacji gminnych Zuzanna Głąb, Amelia Kostyk i Jagoda Piekarska  godnie reprezentowały naszą szkołę i gminę. Ich oryginalna koncepcja interpretacji repertuaru była prawdziwą ucztą duchową. Wykonawczynie dostarczyły słuchającym wielu wrażeń i emocji oraz skłoniły do refleksji.

Dziewczętom dziękujemy za ambitne prezentacje i życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów scenicznych.   Click to listen highlighted text! Eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Pegazik   Za nami dwudniowe artystyczne zmagania w powiatowych eliminacjach XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Tradycyjnie przesłuchania miały miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury. 14 marca w kategorii młodsi w szranki stanęli uczniowie klas IV-VI, natomiast 15 marca w kategorii starsi o awans do eliminacji wojewódzkich konkurowali między sobą uczniowie klas VII-VIII i gimnazjaliści. Na scenie własne interpretacje wierszy i fragmentów prozy zaprezentowało prawie 50 recytatorów z całego powiatu świdnickiego. Poziom występów młodych artystów był niezwykle wysoki i wyrównany, a rywalizacja bardzo emocjonująca. Zwyciężczynie eliminacji gminnych Zuzanna Głąb, Amelia Kostyk i Jagoda Piekarska  godnie reprezentowały naszą szkołę i gminę. Ich oryginalna koncepcja interpretacji repertuaru była prawdziwą ucztą duchową. Wykonawczynie dostarczyły słuchającym wielu wrażeń i emocji oraz skłoniły do refleksji. Dziewczętom dziękujemy za ambitne prezentacje i życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów scenicznych. Powered By GSpeech

 

ozio_gallery_nano