Rekolekcje Wielkopostne 2019

 

W dniach 07.04 - 09.04.2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych, przygotowujących do Świąt Wielkiej Nocy. Obejmowały one zajęcia tematyczne w szkole poświęcone poszukiwaniu autorytetów oraz naukę rekolekcyjną podczas Liturgii w kościele. Rekolekcje głosił ks. Tomasz Gwizdek, studiujący liturgikę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Nawiązując do tematu poszukiwania autorytetów ksiądz rekolekcjonista w wymowny sposób ukazał jak ważne jest posiadanie wzorców do naśladowania. W swoich naukach wskazał przede wszystkim na Jezusa i Jego miłość do ludzi. To nasz Mistrz i Pan, który nie tylko powiedział, ale nade wszystko pokazał to swoim życiem - że nie przyszedł aby Mu służono, lecz żeby służyć. W dalszej części rozważań ks. Tomasz zachęcał, aby brać przykład z Apostołów, których Jezus powołał do szczególnej misji. Kaznodzieja nawiązał do różnych chwil w ich życiu, do wyborów i postaw – dobitnie akcentując te, które dziś każdy z nas może i powinien wcielać w codzienność, które są dla nas niezbędne by świadczyć o przynależności do Chrystusa.

Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem włączyli się w oprawę liturgiczną Mszy św. – czytania, śpiew psalmu i modlitwę wiernych. Tegoroczne ćwiczenia rekolekcyjne dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele duchowego bogactwa i cennych wskazówek jak i gdzie szukać wzorców do naśladowania, by dążyć doskonałości chrześcijańskiej.

 

ozio_gallery_nano