Udany debiut poetycki Oli Skripkiunas

Dolnośląski Konkurs Literacki „W kilku strofach o ...” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Polkowicach. Finał tegorocznej edycji pod hasłem „W kilku strofach o … Sobie samym” okazał się  pomyślny dla naszej gimnazjalistki. Aleksandra Skripkiunas lirycznym autoportretem zaskarbiła sobie uznanie jury, zajmując III miejsce w kategorii wiekowej 12-15 lat.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 23 maja br., jurorzy zwrócili uwagę na treść, oryginalność, kreatywność oraz poziom artystyczny utworów, nie szczędząc miłych słów pod adresem młodych miłośników poezji.

Warto podkreślić, że Ola od kilku lat pisze i poszerza swoje horyzonty, ale dopiero w tym roku miała odwagę wyjąć wiersze z szuflady i pochwalić się swoją twórczością. Sama laureatka mówi o sobie i swoich poetyckich zainteresowaniach skromnie i powściągliwie. Uważa, że pisanie poezji to piekielnie trudna sprawa i wymaga systematycznej pracy twórczej.

Praca literacka uczennicy powstała pod kierunkiem Agaty Zobków - nauczycielki języka polskiego. Naszej debiutantce życzymy udanych pomysłów, jeszcze większego zapału do rozwijania pasji i owocnej weny twórczej. Gratulujemy sukcesu!