Nietypowy prezent z okazji Dnia Dziecka

 

Dzień Dziecka, na który szczególnie czekają najmłodsi, nieodłącznie wiąże się z obdarowywaniem milusińskich prezentami. Z tej okazji 9 czerwca br. Rada Sołecka wsi Goczałków we współpracy ze szkołą podstawową w Goczałkowie zorganizowała dla dzieci imprezę plenerową, która obfitowała w mnóstwo atrakcji.

Jedną z nich był niezwykły spektakl teatralny zatytułowany „Podróż po krainie bajek” w wykonaniu aktorów - amatorów.   Trupa teatralna, w skład której weszli przedstawiciele  wielu instytucji lokalnych: Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej, rozśpiewanym, magicznym pociągiem zabrała młodych widzów w podróż po krainie fantazji i marzeń. Przy okazji zabawy przedsięwzięcie miało również walor edukacyjny, ponieważ promowało czytelnictwo oraz rozbudzało dziecięcą kreatywność i wyobraźnię.

Na scenie pojawił się korowód barwnych postaci. Nie zabrakło ulubionych, bajkowych bohaterów, m.in. Czerwonego Kapturka spieszącego do Babci, pracowitej Pszczółki Mai i jej przyjaciółki Biedronki, zmartwionego Kopciuszka i złośliwych Sióstr, zagubionego rodzeństwa - Jasia i Małgosi, rozsmakowanej w pieczonych dzieciach Baby Jagi, niesfornych braci Bolka i Lolka oraz ich kuzynki Toli, dobrej i przyjaznej Smerfetki, Królewny Śnieżki z nieodłącznymi towarzyszami Krasnoludkami, czy Czarownicy. Wyprawie przewodniczył Wodzirej oraz wspaniały Zawiadowca, który zapowiadał każdą stację.

Czas bajkowego spotkania upłynął szybko, niemniej efekt przedstawienia przeszedł najśmielsze oczekiwania. Niepowtarzalnym przeżyciem dla dzieci było zobaczenie na scenie swoich rodziców, którzy pieczołowicie odgrywali  role książkowych bohaterów. Wydarzenie zyskało sympatię i popularność wśród goczałkowskiej publiczności. Ci najmłodsi – najwięksi fani bajek i baśni,  gotowi na spotkanie z czymś niezwykłym, uważnie słuchali i z wielkim zaciekawieniem śledzili losy popularnych bohaterów. Oglądanie inscenizacji wyzwoliło w nich zaskakujące, spontaniczne reakcje. Nieco starsza publiczność wystawiła występującym wspaniałe recenzje.

Po emocjonującej, fantastycznej przygodzie wszystkie dzieci udały się na pyszny poczęstunek ufundowany przez Radę Sołecką. Po nim na maluchy czekały inne przyjemności – gry, zabawy i kolorowe dmuchańce

Nad całością widowiska czuwała nauczycielka Agata Zobków. W roli projektantek bajkowej scenografii świetnie sprawdziły się nauczycielki Anna Przybylska i Anna Magrean.

Wszystkim aktorom należą się serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za odwagę, zaangażowanie, inwencję twórczą, a  przede wszystkim za moc niezapomnianych wrażeń. Żywa reakcja publiczności, szczęśliwe i rozpromienione twarze dzieci świadczyły o tym, że premiera się udała, a przedstawienie było wspaniałym prezentem dla najmłodszych z okazji ich święta.

 

ozio_gallery_nano