JESIENNY WIECZÓR Z POEZJĄ 
KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO

Jesień to pora roku, która potrafi być przygnębiająca. Za sprawą niecodziennych wydarzeń bywa jednak piękna i przyjemna. I właśnie taki ciepły nastrój panował podczas tegorocznego wieczoru poezji „Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie”, który miał miejsce 23 października w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, a poświęcony był twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Zebrani w skupieniu wsłuchiwali się w płynące ze sceny „złote myśli” poety i mistrza absurdalnego humoru, którego poetycka sława od dziesięcioleci nie blaknie, a jego zaczarowany świat wciąż nam jest bliski. Podczas spotkania z ust licealistów wybrzmiały utwory ciekawe, zabawne, ważne i nakłaniające do refleksji. Subtelne dźwięki poezji śpiewanej wzbogacały wrażenia artystyczne słuchaczy. W klimat wieczoru wprowadzały zapalone świece, tworzące ciepły półmrok, zapraszający do wspólnego słuchania utworów lirycznych.

Wśród celebrujących piękno żywego słowa znaleźli się również uczniowie szkoły podstawowej w Goczałkowie: Zuzanna Głąb, Alicja Mazurkiewicz, Amelia Kostyk i Janusz Hołówka. Młodzi miłośnicy poezji uznali, że tego wieczoru mieli okazję zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na świat z większą wrażliwością.

Wydarzenie było nie tylko sentymentalnym powrotem do przeszłości, do poezji, którą zaczytywały się pokolenia naszych dziadków i rodziców, bo jak się okazuje refleksje Gałczyńskiego nad kondycją człowieka i świata nie straciły na aktualności i wartości.