Wielkie brawa dla Amelki Kostyk!

 

W dniach 29-30 października br. podczas miejskich eliminacji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” weszliśmy w tegoroczną inaugurację Narodowego Święta Niepodległości. Na scenie świdnickiego Klubu „Bolko” w lirycznym i nostalgicznym nastroju strofy dla ojczyzny deklamowali uczniowie powiatowych szkół podstawowych i średnich, którzy mieli okazję odbyć lekcję patriotyzmu - przypomnieć sobie historię Polski, a także wzruszyć się losem mężnie walczących o wolność przodków. Z satysfakcją patrzyliśmy, jak najmłodsze pokolenie facebooka, instagrama czy  messengera mimo wszystko potrafi dbać o naszą przeszłość, dziedzictwo narodowe i tożsamość.

Od lat ideą przedsięwzięcia jest popularyzowanie treści patriotycznych i  budowanie takich postaw wśród młodego pokolenia Polaków, a także uwrażliwianie na piękno mowy ojczystej, rozwijanie zdolności recytatorskich, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz  zachęcanie do prezentacji scenicznych.

Komisja konkursowa oceniała uczestników w trzech kategoriach wiekowych, a ocenie podlegały: dobór repertuaru,  interpretacja, dykcja, zrozumienie tekstu i ogólne wrażenia artystyczne.

Naszą szkołę w kategorii klasy IV-VI reprezentowali: Joanna Zawiła i Mikołaj Rostkowski, natomiast w kategorii klasy VII-VIII: Zuzanna Głąb, Alicja Mazurkiewicz, Amelia Kostyk i Janusz Hołówka.

Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia, albowiem każdy z występów był wyjątkowy. Po długiej i gorącej dyskusji wyłoniono laureatów. Tym razem zacięta walka o awans do finału zakończyła się sukcesem Amelii Kostyk. Recytatorka zachwyciła jury dojrzałością interpretacji wiersza Mariana Hemara „Rozmowa z księżycem” i w elitarnym gronie wyróżnionych będzie reprezentowała naszą szkołę 12 listopada w Teatrze Miejskim w Świdnicy podczas zwieńczenia ceremonii Święta Niepodległości.

Wszystkim recytującym dziękujemy za zaangażowanie i piękne prezentacje, a Amelce gratulujemy  i życzymy powodzenia w ostatnim etapie konkursu!

 

ozio_gallery_nano