Tytuł  Młode Pióro 2020 dla Zuzanny Głąb

O obliczach lokalnego patriotyzmu wypowiadało się wielu znanych i nieznanych artystów. Dzięki organizatorom XVI Konkursu Literacko-Dziennikarskiego Moja Mała Ojczyzna im. Beaty Jaroszewskiej utalentowani uczniowie dolnośląskich szkół podstawowych i średnich mieli okazję wyrazić swój osobisty szacunek do regionalnego środowiska.

Warto wspomnieć, że uczniowie szkoły podstawowej w Goczałkowie wielokrotnie triumfowali w tym konkursie. Niemniej cieszy nas fakt, że podczas tegorocznej edycji komisja konkursowa, składająca się z literatów, poetów i dziennikarzy związanych z regionem, przyznała Nagrodę Główną i tytuł Młode Pióro 2020 czternastoletniej Zuzannie Głąb!

Lekkość pióra, niezwykłość narracji, bogactwo językowe i piękne emocje to tylko niektóre cechy twórczości Zuzi, które zostały dostrzeżone przez jury w napisanym  przez nią opowiadaniu „Tydzień z paryżanką”.

Umiejętności literackie Zuzanny są dowodem na to, że w dobie współczesnego języka polskiego, zdominowanego przez erę komputera, młodzież potrafi sprawnie i z talentem posługiwać się bogactwem naszego języka ojczystego.

Nagrodzony utwór literacki powstał pod kierunkiem pani Agaty Zobków.

Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy zacięcia literackiego i życzymy kolejnych pięknych sukcesów.

ozio_gallery_nano