Międzynarodowy sukces Zuzanny Głąb

Zuzanna Głąb, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie, kolejny raz odniosła sukces literacki.

Młoda twórczyni i pasjonatka literatury nie ustaje w malowaniu słowem interesujących utworów narracyjnych. Jedne są wytworem bogatej wyobraźni autorki, inne powstają na fundamencie osobistych przeżyć.

Talent literacki uczennicy został doceniony w wielu konkursach. Tym razem na uznanie zasługuje spektakularny sukces - II miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Literackim "Jak uszczypnie będzie znak" im. Anny Szewczyk-Konefał w kategorii uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych.

Konkurs podejmował niełatwą tematykę choroby cywilizacyjnej XXI wieku, walki o życie i tego jak ważne jest wsparcie najbliższych w ciężkich sytuacjach losowych. Adeptka pióra w osobistych wspomnieniach pt. „Znak miłości” uchyliła drzwi do intymnych  miejsc swojego nastoletniego świata. Jej opowiadanie urzeka przemyślaną fabułą, wyrazistymi portretami psychologicznymi bohaterów, a nade wszystko wrażliwością i niebywale dojrzałymi refleksjami.

Praca laureatki, napisana pod kierunkiem pani Agaty Zobków, doczekała się publikacji w biuletynie pokonkursowym.

Sukces Zuzi jest dowodem na to, że nawet w czasach epidemii, społecznej izolacji i zdalnej edukacji można dołożyć wszelkich starań, by rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych - równie pięknych i wielkich osiągnięć na niwie literackiej!

ozio_gallery_nano