Chłopiec w białej koszuli rozwiązuje działanie matematyczne

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021r. w naszej szkole obchodzono XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zgodnie z tradycją w pierwszy piątek miesiąca odbywa się bezpłatna akcja edukacyjna ŚDTM prowadzona w szkołach na całym świecie.

Dzień wcześniej były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia, np. w trakcie zabaw, czy poprzez przygotowywanie dekoracji na szkolnym korytarzu. Natomiast w piątek było już tylko sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. W każdej klasie został wyłoniony - Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia. Uczniowie stali się też egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów, koleżanek oraz pracowników szkoły.

Była to miła i sympatyczna zabawa. Wszyscy popisali się znajomością tabliczki mnożenia. Z pewnością za rok także będziemy sprawdzać podstawową wiedzę matematyczną wśród społeczności naszej szkoły.

ozio_gallery_nano