Grupa dzieci na tle starego młyna

Makieta pliki psd utworzone przez freepik - pl.freepik.com

WYJAZD EDUKACYJNY DO KINA

Po wielu miesiącach zdalnego nauczania i pandemicznej izolacji społecznej nowy rok szkolny zainaugurowaliśmy w tradycyjnej formie. Wypoczęci, stęsknieni i uśmiechnięci uczniowie powrócili do szkolnych ławek. Pierwszy dzwonek był dla nich zapowiedzią nie tylko codziennych lekcji, ale również bogatej oferty wycieczek i wyjazdów kulturalnych. Pierwszy z nich miał walor edukacyjny.

20 września br. uczniowie klas IV-VIII udali się do świdnickiego kina Cinema City. Kluczowym celem tej wizyty był odbiór filmu przygodowego „Czarny Młyn”, opartego na motywach jednej z najpopularniejszych książek mistrza polskiej literatury młodzieżowej, Marcina Szczygielskiego.

Jak się okazało adaptacja filmowa Mariusza Paleja była wyjątkową lekcją o przyjaźni, tolerancji, przezwyciężaniu własnych słabości i odpowiedzialności. Ponadto fabuła filmu stanowi znakomitą inspirację do rozważań na temat roli rodziny, profilaktyki zdrowia, jak również fantastyki i jej funkcji artystycznej.

Pełni wrażeń uczniowie stali się doskonałymi recenzentami. Jednomyślnie stwierdzili, że nawet najlepsza superprodukcja nie zastąpi przeczytania lektury, ponieważ wykorzystuje tylko motywy z książki i nie jest jej wierną ekranizacją.

Wspólnie spędzony czas był okazją do ciekawych rozmów i żartów, a także pozwolił dzieciom i młodzieży jeszcze bardziej umocnić więzi koleżeńskie.