Program "Aktywna tablica" - SOSW Jarosław

PROGRAM AKTYWNA TABLICA

MONITORY INTERAKTYWNE W PSP W GOCZAŁKOWIE

„Aktywna Tablica” to kolejna edycja rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024. W ramach tej edycji rząd dofinansowuje placówkom oświatowym zakup nowoczesnych technologii, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii, laptopów oraz zestawów dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie przystąpiła do Program „Aktywna Tablica” 2021-2024, pozyskując kwotę 14 000 zł z budżetu państwa oraz 3 500 zł dofinansowania organu prowadzącego czyli z gminy Strzegom. Z łącznej kwoty wsparcia finansowego wynoszącego 17 500 zł zakupiono 3 monitory interaktywne insGraf DIGITAL65 cali. To nowoczesna technologia, która umożliwia prowadzenie atrakcyjnych i nieszablonowych zajęć. Nasza szkoła podąża za nowoczesnością kadząc nacisk na wszechstronny rozwój swoich uczniów oraz doceniając różnorodność metod nauczania i możliwość bezpośredniego zaangażowania uczniów w przebieg lekcji. Monitory insGraf dzięki dotykowym ekranom pozwalają właśnie na prowadzenie interaktywnych, angażujących zajęć w szkole. Monitor umożliwia także rysowanie i pisanie na ekranie za pomocą klawiatury, pisaka, a nawet po prostu palcem. Istnieje także możliwość wklejania grafik, obrazków co dodatkowo może uatrakcyjnić zajęcia na lekcji. Wysoka jakość obrazu monitora pozwala na prezentowanie różnorodnych, nawet bardzo szczegółowych treści.

Główne funkcje monitora to:

 • Wbudowany system Android 8.0;
 • Rozdzielczość 4K UHD 3840 x 2160;
 • Moduł Wi-Fi;
 • Pamięć wbudowana: 32 GB;
 • Slot OPS umożliwiający wbudowanie komputera z systemem Windows;
 • Plug and play - użytkownik może korzystać z funkcji dotykowej bez instalacji sterownika;
 • Multi-touch - do 20 punktów multi-touch w systemie Windows, 10-punktowy multi-touch w systemie Android;
 • Długopis z dwiema końcówkami do pisania w dwóch kolorach jednocześnie w systemie Android. Automatyczne wykrywanie końcówki pióra / palca / gumki w trybie adnotacji Windows Edge w aplikacji Microsoft Whiteboard;
 • Wbudowane w przedni panel głośniki (2x15W);
 • Ekologia - interaktywny ekran dotykowy z podświetleniem LED, cieńszy panel, niższe zużycie energii, lepsze rozpraszanie ciepła, jaśniejszy wyświetlacz i lepszy poziom kontrastu.
 • Intuicyjny interface z przydatnymi aplikacjami:
  • do szybkiego przełączania się pomiędzy wbudowanym systemem Android a dodatkowym komputerem OPS,
  • zmiany źródła wyświetlanego obrazu,
  • tablica (rysowanie, wprowadzanie tekstu, wklejanie obrazu, auto kształt),
  • program do zarządzania plikami (intuicyjna obsługa wycinania / kopiowania / wklejania / usuwania, obsługa usługi w chmurze / FTP / sieci lokalnej),
  • program do zarządzania aplikacjami (pakiet biurowy, przeglądarka, kalendarz, kalkulator),
  • udostępnienie ekranu (ekran urządzeń mobilnych można przesyłać bezprzewodowo do ekranu monitora za pomocą aplikacji)

 

Nauczyciele z naszej szkoły w ramach Ogólnopolskiego Programu „Aktywna tablica” pracują z uczniami wykorzystując na zajęciach technologię TIK.

Tablica interaktywna wraz z projektorem pozwala nauczycielom prowadzić innowacyjne lekcje z wykorzystaniem najciekawszych dla uczniów programów interaktywnych, gier i materiałów multimedialnych. Dzięki tablicy interaktywnej nauczyciel prowadzi dynamiczną lekcję, podczas której oprócz zapisania niezbędnych informacji, może włączyć odpowiedni do tematu lekcji film czy zaprezentować zdjęcia. Liczne ćwiczenia interaktywne pozwalają sprawdzić poziom zrozumienia i zapamiętania lekcji.  Dzięki tak prowadzonym zajęciom uczniowie nie są znudzeni, a wykorzystywanie programów, gier edukacyjnych i ćwiczeń interaktywnych sprawia, że uczniowie bardziej angażują się w lekcję. 

PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA
PROGRAM AKTYWNA...
PROGRAM AKTYWNA TABLICA PROGRAM AKTYWNA TABLICA

Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec
Tablica marzec
Tablica marzec Tablica marzec