Laboratoria przyszłości - pierwsze dostawy

W ramach Projektu Laboratoria Przyszłości (#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie zakupiła pomoce w zakresie elektroniki, robotyki i programowania oraz rozwijające kreatywność dzieci i młodzieży.  

Zakup robotów, pociągów smart i zestawu Klocków Lego zasili stan posiadania oddziałów przedszkolnych, wprowadzając najmłodsze dzieci w świat robotyki i programowania oraz pobudzając ich kreatywność. Roboty DASH, Q-SCOUT, Q-DINO, Qoopers, a także Pociągi Intelino staną się wiernymi towarzyszami przedszkolaków stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie.  W połączeniu z możliwościami klocków LEGO Education BricQ Motion Prime będą one mogły kreatywnie łączyć ze sobą elementy konstrukcji, mechaniki i robotyki podczas codziennych zajęć i zabaw a także w ramach innowacji pedagogicznej ”Kodowanie na dywanie” realizowanym w oddziale Zerowym. Z pewnością zestaw robotów nie tylko będzie cieszył najmłodszych a i chętnie będą sięgały po niego starsze dzieci i młodzież podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej, informatyki i pozostałych przedmiotów. 

Zestaw druku 3D Drukarka 3D MakerBot Sketch MAC EduCare wraz z oprogramowaniem, laptop Acer TravelMate oraz zapas filamentu w różnych kolorach wzbogaci pomoce pracowni informatycznej i jednocześnie wprowadzi szkołę w edukację XXI wieku. W miarę nowoczesna pracownia z tablicą interaktywną oraz drukarką 3D umożliwi uczniom realizację wielu ciekawych projektów i zaowocuje wieloma nietuzinkowymi pomysłami. Ponadto pracownia zostanie także wyposażona w stację lutowniczą ATTEN AT-937A-65W oraz zestawy STEAM ’Kurs podstaw elektroniki’ dzięki czemu lekcje techniki czy fizyki staną się prawdziwą przygodą. 

Udział w programie pozwolił również na stworzenie namiastki studia foto-wideo. Aparat Canon EOS M50 MARK II BK M15-45, mikrofon nakamerowy MKE 200 w Sennheiser, Mikroport Boya BY-WM4 PRO K1, Statyw ARKAS WT 4057, zestaw studyjny SOFTBOX 50x70c (lampy oświetleniowe) oraz Gimbal do smartfonów FeiyuTech Vimble 2S umożliwią tworzenie mini sesji zdjęciowych oraz krótkich nagrań wideo. Pozwoli to na kreatywne tworzenie materiałów na zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, wzbogaci oprawę i dokumentację uroczystości szkolnych i służyć będzie do rozwijania zainteresowań i pasji młodzieży po zajęciach lekcyjnych.